Home Anasayfa Duyurular Dikkat Becerilerini Geliştirme Grupları
Dikkat Becerilerini Geliştirme Grupları PDF Yazdır E-posta
Dikkat; odaklanma, dikkati o odakta sürdürebilme ve dağılan dikkati tekrar odaklayabilmeyi içeren işlevlerden oluşur. Dikkat problemi yaşayan çocuk bu işlevlerden herhangi biri ya da tamamında sorun yaşadığında öğrenme problemleriyle karşılaşır. Çünkü dikkat öğrenmenin temel işlevlerinden biridir.

Bu çalışmadaki temel amaç, çocuklardaki dikkat yoğunluğunun arttırılmasıdır. Yaş gruplarına uygun şekilde oyunla desteklenmiş egzersiz çalışmaları bu hedef doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dikkatin kullanımı yaşamamızda çok yönlü olduğu için sosyal ilişkilerde ve disiplin alanında  da sorunlar yaratabilir. Dikkatin kullanımındaki sorunlar, yalnızca akademik (okulda yaşanan) sorunlar değildir . Bunlar sosyal yaşam içindeki temel kuralları öğrenip, uygulamada da zorluklar olarak karşımıza çıkar Bu nedenle çalışmamızda sosyal ilişkilerde uyum ve kuralların pekiştirilmesini destek de önemsenmiştir.

Dikkat Becerilerini Geliştirme GruplarıGruplarımız; okul öncesi dönemi çocukları ve okul çağı çocuklarını  içermektedir. Grup süremiz toplam 12 haftadır. Grup çalışmalarına başlamadan önce ve her ayın sonunda mutlaka çocuk ve aile görüşmesi yapılıp aileler bilgilendirilir. Böylece yapılan çalışmaların evde de desteklenmesi için aileye destek verilir. Grup çalışmaları en fazla 6 çocuk ile kapalı grup olarak haftada 2 saatlik oturumlar şeklinde gerçekleşir.

Grup çalışmalarının düzenlemeleri, çocukların yaş gruplarına ve beceri gelişim düzeyine göre yapılmaktadır. Benzer özelliklere sahip olan çocuklar aynı grupta yer almaktadır.Grup Lideri: Psikolog Bakiye NERGİZ

Çalışmanın gün ve saat düzenlemeleri ve ücretlendirme ile bilgiler için merkezle irtibata geçebilirsiniz. 0212 466 44 14

Dikkat Becerilerini Geliştirme Grubu
Yaş Grupları:     4 – 8 yaşlar arası
Çalışma Süresi: 12 Hafta
Haftalık Saatler / Günler:  yaşa özgü gruplarda farklılık göstermektedir.