Home Anasayfa Uzmanlarımız
Uzmanlarımız PDF Yazdır E-posta

Alev ELMAS (Uygulamalı Psikoloji Uzmanı, Çocuk Gelişim Danışmanı)

2000 yılında İstanbul Üniversitesi'ndeki lisansını Pedagojik Formasyon eğitimiyle beraber bitirdi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programını tamamladı. Uzmanlık Konusu; dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu yaşayan çocukların duygusal problem alanlarıdır. Çeşitli okullarda, ergenler ve ailelerle grup çalışması, psikolojik danışmanlık ve eğitim alanında çalıştı. Eşzamanlı olarak Sistemik Aile Terapisi, Transaksiyonel Analiz, Pozitif Psikoterapi, Psikodrama, Sanat Terapisi, Gestalt Terapi, Filial Oyun Terapisi ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitim programlarına, supervizyon çalışmalarına ve Çapa Tıp Fakültesinde Bağımlı danışmanlığı eğitimine katıldı. GELİŞİMİST Çocuk Gelişim Danışmanlığı Merkezinde proje yöneticisi olarak görev almakta ve çocuk gelişim takibi, aile danışmanlığı ve oyun terapisi üzerine çalışmalar yürütmektedir. 
 

Hakan Bilge KARALAR ( Psikolojik Danışman-Pedagog)

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümündeki lisans eğitimini Pedagojik Formasyonuyla birlikte tamamladı. Görevi nedeniyle bulunduğu Elazığ’da Fırat Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programlama alanında Yüksek Lisansına devam etti. Uzun yıllar çeşitli dershane, anaokulu, resmi ve özel okullarda psikolojik danışmanlık yaptı. Birçok Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde kurucu, yönetici ve uzman olarak görev aldı. Çeşitli ulusal ve yerel medya organlarında programlara katıldı. Zihinsel yetersizlik ve çeşitli engel durumlarıyla ilgili birçok eğitim ve süpervizyon çalışmaları yaptı. Halen engelliliğin tanılaması ve eğitimi konularında çalışmakta, bu alanda eğitimler ve seminerler vermektedir. Özellikle, otizm, down sendromu, DEHB, dil ve konuşma bozukluklarının sağaltımı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Bakiye NERGİZ (Psikolog)

Çocuk ve Aile Danışmanı
İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Eğitimi sırasında Kids Çocuk Yuvası, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi Şizofreni Bölümü, YA-PA ÇOGEM Oyun Gözlem Grupları ve Özel Eğitim Birimi ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi Bi-Polar Bozukluklar Bölümünde staj yaptı. WISC-R zeka testi, Ankara Gelişim Envanteri, Denver II Gelişim Testi, Bender-Gestalt Gorsel Motor Algı Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi uygulamaları ile “Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun Tanısı ve Uygulamaları”, “Disleksinin Tespiti ve Dislektik Çocukla Çalışmalar” konulu eğitimleri aldı.  Filial Oyun Terapisi ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimleri ve supervizyon çalışmalarına katıldı. Özel bir anaokulunda psikolog olarak, anaokulu öğretmenleri, aileler ve çocuklara yönelik çalışmalar yapmaktadır.  Merkezimizde, Oyun Gruplarını ve Özel Eğitim alanındaki  destek çalışmalarını yürütmektedir.
 

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Çocuk ve Ergen Psikoterapisti

Kamu alanında Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bölümünde görev yapmaktadır. Merkezimizde Aile Terapisi, Analitik Terapi, Bilişsel Davranışçı ve Oyun Terapisi yöntemlerini kullanmaktadır.